Maškarní rej ve školce

MAŠKARNÍ REJ V MŠ U STÍNADEL
Po období Vánoc a Tří králů nastalo období masopustu.
V naší MŠ jsme jako každý rok chtěli tento svátek oslavit, a proto jsme naplánovali na masopustní úterý maškarní bál.
S dětmi jsme si připomněli masopustní zvyky, povídali si o maskách v masopustním průvodu a dalších tradicích, třeba o vůni pečených koblížků, či vesnické zabijačce.
Děti už se nemohly dočkat, až se přestrojí do svých kostýmů a masek a začne ta pravá karnevalová show.
Když nastal den slavení masopustu, začala i přehlídka nejrozmanitějších masek. V každé třídě se děti převtělily do postav zvířátek, pirátů, klaunů, princezen a dalších pohádkových bytostí.
Všichni se prošli po předváděcím molu, aby představili svoji masku. Pak následovalo zábavné soutěživé dopoledne a tančilo se při tónech známé hudby. Vzduchem létaly balonky, konfety a serpentiny.
Děti si oslavu masopustu užily i s malým hodováním. Všichni jsme si připili dětským „šampaňským“ na zdraví a sílu a už teď se těšíme na další skvělou akci v naší školce.

Přidáno 19. 2. 2021, autor: MŠ U Stínadel