Třída Medvídci

Charakteristika třídy:

Ve třídě MEDVÍDCI je pro školní rok 2022/2023 zapsáno 24 dětí,  z toho 13 děvčat, 11 chlapců.

Třída se nachází ve druhém podlaží. Šatnu máme v prvním patře. Děti mají k dispozici třídu,  hernu a sociální zařízení, do kterého vstupují ze třídy.V prostorné třídě jsou tři šestimístné stolečky a jeden osmimístný stolek, hrací koutky, kuchyňka, kadeřnictví, obchod a divadlo, skříně se stavebnicemi,které jsou dětem dostupné, regál s výtvarným materiálem a pomůckami na pracovní činnosti. V herně , kde je koberec, máme klavír, odpočinkový koutek, IT a počítač, molitanové kostky , vestavěná skříň se stavebnicemi na konstruování a pomůckami pro TV. Herna zároveň slouží jako ložnice pro odpolední odpočinek.

Zaměření třídy v letošním školním roce 2023/2024 bude na přípravu předškoláčků k dobrému startu v ZŠ a připravit dětem příjemnou atmosféru po celý rok. Naší snahou bude vytvořit tvořivou třídu. Zpočátku provádět různá grafomotorická cvičení zaměřená na uvolnění ruky a procvičení jemné i hrubé motoriky. Budeme využívat různé výtvarné  techniky , pomůcky a materiály určené k recyklaci. Vzhledem k environmentálnímu zaměření naší třídy pořádat vycházky s esteticky zaměřeným pozorováním okolí, tvoření v přírodě, používání přírodnin.

Učitelky:

• Alena Kněžínková