Nej škola kraje

medaile

MŠ Osvobození Pelhřimov v žebříčku nej školek za rok 2014/2015 na 1. místě! Moc nás to těší a rodičům tímto za krásné hodnocení děkujeme..

Více informací zde

Školní vzdělávací program „Krok za krokem celým rokem“

Vzdělávací cíle a záměry školy

Záměry

• Rozvíjet samostatně a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy a vzdělávání.
  • Položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.
  • Dovést každého z dětí k maximálnímu rozvoji fyzické, psychické a sociální samostatnosti, naučit děti základním schopnostem a dovednostem důležitým pro celý další život.
  • Vzdělávat a rozvíjet péči o děti se specifickými vzdělávacími potřebami. – děti zdravotně postižené a děti talentované.

• Vést děti ke zdravému životnímu stylu.
  • Vzdělávání dětí rozvíjet přirozenou cestou.
  • Podporovat rozvoj sociálně kulturních postojů.
  • Podporovat duševní pohodu dětí, ale i zaměstnanců školy.
  • Dále zkvalitňovat péči o děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Uplatňování forem a metod práce

• Vzdělávání uskutečňovat ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne vyskytnou.Zařazovat vyvážený poměr spontánních a řízených aktivit.
  • Využívat didakticky zacílenou činnost, ve které pedagog s dítětem naplňuje konkrétní vzdělávací cíle formou záměrného i spontánního učení, které staví na aktivní účasti dítěte založené na smyslovém vnímání, prožitkovém a interaktivním učení, zpravidla ve skupinách a individuálně. Snažit se omezovat učení předáváním hotových poznatků a slovních poučení.
  • Všechny činnosti by měly obsahovat prvky hry a tvořivosti.
  • Ve vzdělávání dětí upřednostňovat rozvíjení smyslového vnímání základu veškerého poznávání.
  • Děti se specifickými potřebami vzdělávat podle individuálních vzdělávacích plánů a využívat stanovené cíle jednotlivých oblastí ve třídním vzdělávacím programu.

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin