Předvánoční čas ve školce

Tak už je to tady! Celé město se vánočně vyzdobilo a rozsvítilo, jako se rozsvítily oči všech dětí, které vědí, že v čase adventu budou samá překvapení.
Očekávání a radost čekalo na děti z naší MŠ i v této nelehké době různých omezení.
 Tradice mikulášské nadílky byla v ohrožení. Ale kolektiv učitelek z naší školky se  domluvil, že děti překvapí a Mikuláš bude!
 Paní učitelky se převlékly do masek a kostýmů a mikulášská nadílka mohla začít.
Děti zazpívaly známé písničky, zarecitovaly básničky a dokonce se nebály vyfotit se s touto povedenou partičkou.
Dětské oči plné nadšení a spontánní radosti z návštěvy Mikuláše, čerta a anděla, bylo pro nás dospělé tou nejhezčí odměnou.
 … a jak to bylo dál?
 Nejen doma, ale i ve školce se těšíme na Ježíška a loučíme se strarým rokem.
Děti si již podle zvyku donesly do MŠ malé dobrůtky v podobě cukroví, či lahvinky.
Přiťuknutím dětským šampaňským a ochutnávkou domácího cukroví, jsme se mohli začít těšit na zacinkání zvonečku a rozbalování dárečků.
 Myslíme i na zvířátka, a tak podle tradic vyrážíme do terénu, ozdobit našim čtyřnohým kamarádům stromeček. Doufáme, že si na mrkvičce, jablíčku a kukuřici pochutnají a bříška zasytí.
Zapálíme si prskavky a zazpíváme pár známých koled.
 A tak i vám, všem rodičům, přejeme krásný, klidný a pohodový rok 2021.

Přidáno 14. 1. 2021, autor: MŠ U Stínadel