Logo
Mateřská škola U Stínadel
Oficiální internetové stránky

Dítě není dospělák...

Dítě není dospělák...
 

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
připravili jsme pro Vás a rodiče vašich žáků jedinečný webinář:
 

Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě

Dozvíte se v něm, jaké jsou skutečné fyziologické a emoční potřeby dětí a jak je naplňovat. Jak vytvářet a udržovat bezpečné hranice, jak budovat základy pro zdravý vývoj dítěte a harmonické vztahy rodičů s dětmi na celý život.

Vede k uvědomění, že otcové, matky a učitelé mají společný zájem, kterým je prosperující dítě, a že pokud se velcí vzájemně respektují, tak se dětem daří.

Webinářem Vás provede speciální pedagog a rodinný terapeut Mgr. Jiří Halda

 

Děkujeme Vám, přejeme mnoho sil a pevné nervy.

 

 

Termín: Webinář proběhne ve středu 12. 5. 2021 od 16:00 do cca 18:00 hod.  

Podrobnější informace a přístup zašleme přihlášeným den předem. Veškeré informace od nás obdržíte prostřednictvím e-mailu.
Cena: 480 Kč 
webinář bez akreditace MŠMT

 

Objednávejte zde

Anotace akce:

Dítě není žádný kamarád maminky ani tatínka. Dítě je jejich dítětem. A má své potřeby. Jaké to jsou, co vše obnáší a jak je dětem naplňovat, aby z nich mohli vyrůst spokojení dospěláci, se dozvíte na webináři s psychologem, speciálním pedagogem a rodinným poradcem Mgr. Jiřím Haldou.

Hlavní témata webináře:

  • Základy emočního a sociálního vývoje dětí
  • Význam klíčových rituálů pro život
  • Role v rodině a jejich synchronní vazby

Vývoj emočního a sociálního zrání má svoje zákonitosti a je rizikové je podceňovat. Mozek je orgán, který má svoje obecné a svoje individuálně specifické potřeby a je třeba naučit se mít k těmto odlišnostem respekt. Je třeba stále trpělivě vysvětlovat, že dítě se nerodí jako nepopsaný list, a že rozvoj a podpora jeho potenciálu je zárukou jeho úspěšného a užitečného života. Zároveň je třeba pamatovat, že skladba potřeb má svoji strukturu a významné je i respektovat pořadí vývoje potřeb a pamatovat na odlišnosti pohlaví. Význam vztahů v rodině je tedy zcela klíčový. Patří do něj základní vazby mezi jednotlivými členy – akcentuji ten, který se nejvíc přehlíží – vztahy mezi sourozenci. Které nejen tvoří významnou součást rodinného klimatu, ale jsou také základem pro tvoření partnerství po celý život.

Mgr. Jiří Halda: speciální pedagog a rodinný terapeut. Orientuji se na poruchy chování a učení a rodinné vztahy. To, že poruchy vychází z chybných rodinných vzorů je dávno známo. Proto je problém dítěte vždy problém celé rodiny. Orientuji se tedy na rodinu jako organismus, kde má být všem dobře a všichni si mají být jisti svým místem. Jsem nepříliš aktivní sportovec, miluji válení kombinované s povalováním a jsem nenadaný, ale velmi vášnivý hráč na baskytaru.

 

Doporučujeme nákup aromaterapeutických sprejů do roušek. Stále máme také volná místa na většině kurzů LETNÍCH ŠKOL!

 

Tým Tvořivé školy, z.s.
kancelář: Hlavní 9, 664 91 Neslovice
tel: 548 220 002, email: info@tvorivaskola.cz, www.tvorivaskola.cz

 

 
 

Přidáno 6. 5. 2021, autor: MŠ U Stínadel

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru